Artistja Blloshmi ndërroi jetë, shkrimtarja Natasha Lako thirrje Veliajt: Interesohu për pikturat e saj, gjenden në dy apartamente të ndryshme në Tiranë

Publikuar tek: aktualitet, më 20:52 27-11-2020 Artistja Blloshmi ndërroi jetë, shkrimtarja Natasha Lako thirrje Veliajt: Interesohu për pikturat e saj, gjenden në dy apartamente të ndryshme në Tiranë Lako - Blloshmi

Piktorja e njohur Lumturi Blloshmi është ndarë nga jeta sot, në moshën 76-vjeçare, pasi nuk e ka fituar dot betejën me Covid-19.

Ndërkohë shkrimtarja e njohur Natasha Lako i ka bërë thirrje kryetarit të Bashkisë së Tiranës, që të kujdeset dhe të interesohet për fatin e trashëgimisë së piktores Blloshmi.

Përmes një shënimi në rrjete sociale Lako i thotë Veliajt që ajo jetonte e vetëm, ndërsa dy piktura të saj ndodhen në dy apartamente të ndryshme në Tiranë.

Screenshot_12.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E PAZAKONTË/ Gruaja merr sendet personale të burrit që humbi jetën te Infektivi, por ç’të shohë: Mungon portofoli ku ishte edhe rroga e fundit, dokumentet e identifikimit dhe disa fotografi
Infektohet me Covid-19 pedagogia e Universitetit të Tiranës, Majlinda Keta »
Article Logic
Execution time: 0.011358976364136
array(1) { ["section"]=> string(170) "artistja-lumturi-blloshmi-nderroi-jete-shkrimtarja-natasha-lako-thirrje-erion-veliajt-interesohu-per-pikturat-e-saj-gjenden-ne-dy-apartamente-te-ndryshme-ne-tirane-229373" }