Artistja shqiptare e ftuar në finalen e Festivalit këndon mjeshtërisht këngët e babait të saj

Publikuar tek: kulture-art, më 22:33 23-12-2016
Inva Mula në Festivalin e Këngës by newsbomb-al

Sopranoja me famë botërore, Inva Mula ka qenë e ftuar në Festivalin e Këngës ku ka performuar mjeshtërisht këngët e babait të saj, Avni Mulës, “Shqipëri o vendi im” dhe “Vajzë me kaçurrela”.

Ashtu siç di vetëm ajo, Inva ka emocionuar dhe ka ngritur publikun në këmbë, ndërsa është shprehur se këto këngë edhe pas gati 40 vitesh kanë po të njëjtën vlerë.

Kjo ishte surpriza e dytë në këtë finale pas hologramit të Vaçe Zelës.

Lexo edhe: Vaçe Zela rikthehet nëpërmjet hologramit në skenën e Festivalit, e gjithë salla në këmbë e emocionuar

Screenshot_15.jpg

Screenshot_16.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076122283935547
array(1) { ["section"]=> string(99) "artistja-shqiptare-e-ftuar-ne-finalen-e-festivalit-kendon-mjeshterisht-kenget-e-babait-te-saj-63591" }