As Angela Merkel nuk u shpëton dot hetimeve, pyetet për një nga aferat më të mëdha në histori

Publikuar tek: bota, më 15:40 08-03-2017 As Angela Merkel nuk u shpëton dot hetimeve, pyetet për një nga aferat më të mëdha në histori

Çfarë dinte qeveria gjermane dhe kur është informuar mbi skandalin Volkswagen?

Kjo është një nga pyetjet që duhet të përgjigjet kancelarja gjermane, Angela Merkel të mërkurën para një komisioni hetimor parlamentar mbi gazrat ndotës.

Gjatë kësaj seance të jashtëzakonshme që do të fillojë sot, kryetarja e qeverisë do të dëgjohet si dëshmitare në një prej aferave më të mëdha të pas luftës që përfshin një prej kompanive më të rëndësishme gjermane.

Gjiganti me 12 marka (Audi, Porche, Skoda etj.) ka trukuar motorët e 11 milionë automjeteve të tij në gjithë botën që të shfaqen si më pak ndotëse.

Një aferë kjo e publikuar në shtator 2015 në SHBA dhe që i ka kushtuar shumë financairisht dhe si imazh kësaj kompanie simbol të fuqisë ekonomike gjermane.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012001991271973
array(1) { ["section"]=> string(98) "as-angela-merkel-nuk-u-shpeton-dot-hetimeve-pyetet-per-nje-nga-aferat-me-te-medha-ne-histori-71205" }