As shiu e as bora... Shikoni ç’po ndodh pa gdhirë mirë në "Arenën Kombëtare" (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:15 12-01-2017 As shiu e as bora... Shikoni ç’po ndodh pa gdhirë mirë në

As shiu e as bora duket se s’e ndal dot punën për ndërtimin e stadiumit “Arena Kombëtare”.

Që në orët e mëngjesit, ende pa zbardhur mirë dita, makineritë dhe një numër i madh punonjësish kanë rinisur punën në kushte të vështira atmosferike, pasi krahas temperaturave të ulëta, dëbora ka vështirësuar gjithçka.

Megjithatë brenda stadiumit po punohet me instensitet të lartë, e rrallë për sytë e kryeqytetasve që tanimë janë mësuar me faktin që zakonisht projektet dihet kur nisin por asnjëherë kur përfundojnë.

Tetori i viti 2018 është premtimi për inagurimin e “shtëpisë” së madhe të kuqezinjve dhe nëse vazhdohet kështu, ka të gjitha gjasat që të përmbushet.

pun.jpg

er.jpg

ar.jpg

ST1_copy.jpg

ST.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FOTOT më të bukura që s’i keni parë ende nga Tirana e mbuluar me dëborë, i keni në këtë galeri
Paralizohet aeroporti i Rinasit, prej orësh 1000 pasagjerë, mes tyre fëmijë, presin pa marrë përgjigje (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.021275997161865
array(1) { ["section"]=> string(83) "as-shiu-e-as-bora-shikoni-c-po-ndodh-pa-gdhire-mire-ne-arenen-kombetare-fotot-65284" }