“Asgjë se pengon dot njeriun që e ndan mendjen të arrijë një qëllim”, Rama e nis mëngjesin me diplomatin amerikan

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:15 12-01-2020 “Asgjë se pengon dot njeriun që e ndan mendjen të arrijë një qëllim”, Rama e nis mëngjesin me diplomatin amerikan

Kryeministri Edi Rama, sic tashmë e ka kthyer në traditë, edhe sot e ka nisur mëngjesin me thënie të mençura.

 

I përzgjedhuri i ditës së sotme ka qenë Thomas Jefferson i cili ishte një burrë amerikan, diplomat, avokat, arkitekt, filozof dhe Ati Themelues që shërbeu si presidenti i tretë i Shteteve të Bashkuara nga 1801 deri në 1809.

“Fjalë të çmuara. Asgjë se pengon dot njeriun që e ndan mendjen të arrijë një qëllim, ndërsa njeriun me dy mendje asgjë se ndihmon dot”, kjo është një nga thëniet e Thomas Jefferson e publikuar nga kryeministri Edi Rama.

81795243_10157329315031523_4796978969230442496_o (1).jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091288089752197
array(1) { ["section"]=> string(117) "asgje-se-pengon-dot-njeriun-qe-e-ndan-mendjen-te-arrije-nje-qellim-rama-e-nis-mengjesin-me-diplomatin-amerikan-191847" }