Asgjësohen 1,200 rrënjë kanabis, 3 të arrestuar dhe 3 në kërkim, procedohet kryeplaku i fshatit

Publikuar tek: aktualitet, më 08:25 04-08-2015 Asgjësohen 1,200 rrënjë kanabis, 3 të arrestuar dhe 3 në kërkim, procedohet kryeplaku i fshatit

Policia e Beratit ka zbuluar dhe asgjësuar rreth 1200 rrënjë bimë narkotike kanabis sativa në fshatin Dardhë.

Policia ka ndaluar tre shtetas dhe ka shpallur në kërkim tre të tjerë ndërsa është proceduar penalisht edhe kryeplaku i fshatit Dardhë, shtetasi me inicialet L.M.

Të ndaluarit janë shtetasit Abaz Mbrati, Vasil Mbrati dhe Dine Mbrati ndërsa janë shpallur në kërkim shtetasit me iniciale A.M 29 vjeç, B.M 34 vjeç dhe M.M 32 vjeç.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendet trupi i pajetë i 14 vjeçarit të mbytur në Bunë 4 ditë më parë
Tentoi të përdhunojë pacienten 16 vjeçare në Elbasan, arrestohet infermieri »
Article Logic
Execution time: 0.011657953262329
array(1) { ["section"]=> string(99) "asgjesohen-1-200-rrenje-kanabis-3-te-arrestuar-dhe-3-ne-kerkim-procedohet-kryeplaku-i-fshatit-17678" }