Asgjësohen 1050 rrënjë kanabis në Krujë, arrestohet 44 vjeçarja

Publikuar tek: aktualitet, më 16:20 29-06-2015 Asgjësohen 1050 rrënjë kanabis në Krujë, arrestohet 44 vjeçarja

Policia e Krujës ka zbuluar dhe ka asgjësuar 1050 rrënjë bimë narkotike kanabis sativa në Krujë si dhe ka arrestuar një 44 vjeçare të dyshuar si kultivuesja e bimës narkotike.

Në prangat e policisë ka rënë Lumturije Disha pas operacionit të koduar “Verjon 2015”. Droga u gjet e mbjellë në 11 parcela të ndryshme në fshatin Nikël në vendin e quajtur Verjon.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tenton vetëvrasjen në burg Edmond Boçi, u përfshi në listën e policisë për Lazaratin
Arrestohen dy të kërkuar nga policia, njëri i aratisur nga burgu i Trikalës në Greqi »
Article Logic
Execution time: 0.012233018875122
array(1) { ["section"]=> string(68) "asgjesohen-1050-rrenje-kanabis-ne-kruje-arrestohet-44-vjecarja-14902" }