Asgjësohen 3 mijë rrënjë kanabis në Skrapar, në kërkim kultivuesi

Publikuar tek: aktualitet, më 13:12 07-09-2015 Asgjësohen 3 mijë rrënjë kanabis në Skrapar, në kërkim kultivuesi Foto ilustruese

3 mijë rrënjë kanabis sativa janë zbuluar dhe asgjësuar në fshatin Luadh të Skraparit gjatë aksionit anti-kanabis në këtë zonë.

Policia e Skraparit ka zbuluar dy parcela me 3,010 rrënjë si dhe ka sekuestruar një armë zjarri automatik të modelit 56. Bimët kishin arritur lartësinë nga 1.5 deri në 2.8 metra ndërsa është shpallur në kërkim shtetasi me inicialet E.R, 32 vjeç, i dyshuar si kultivuesi i bimëve narkotike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjykata cakton 6 muaj mbrojtje për 14 vjeçaren Kajtazi, ka frikë të kthehet në shtëpi
Ja cila është fjala më e gjatë shqip me 27 shkronja »
Article Logic
Execution time: 0.013314008712769
array(1) { ["section"]=> string(70) "asgjesohen-3-mije-rrenje-kanabis-ne-skrapar-ne-kerkim-kultivuesi-20171" }