Asgjesohen 356 rrënjë kanabis arrestohen dy kultivuesit

Publikuar tek: aktualitet, më 08:04 01-07-2015 Asgjesohen 356 rrënjë kanabis arrestohen dy kultivuesit

Policia e Sarandës ka asgjesuar rreth 356  bimë narkotike “Canabis”, në fshatin Shëndelli. Në kuadër të operacionit anti-kanabis të koduar "MANASTIRI” policia ka arrestua kultivuesit e tyre, shtetasit:Andrea Gjok Ndoi, 29-vjeç, dhe Pjetër Gjok Ndoi, 24-vjeç, banues në fshatin Shëndelli.

Bima narkotike u zbulua në fshatin Shëndëlli, në mesin e pyllit pranë Kishës së këtij fshati, ku u konstatuan rreth 294 bimë narkotike të llojit Canabis-sattiva me lartësi deri në 160 cm, të cilat u përkisin vëllezërve të mësipërm.

Gjithashtu gjatë një kontrolli të ushtruar në banesën e këtyre shtetasve, janë gjetur: 62-bimë narkotike të tjera të mbjella në kubikë dhe në tokë  rreth baçes së banesës së këtyre shtetasve, 30-fishekë të llojit "automatik model 56",të kalibrit 7.62 mm, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Arrestimi i vëllezërve u krye ne flagrancë në banesën e tyre në fshatin Shëndelli për veprat penale "Kultivimi i bimëve narkotike në bashkëpunim" dhe  "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

6

7

5

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 9 propozimet e Fugës për shmangien e falimentimit financiar: Shqiptari është mësuar të mos ketë dinjitet
Arrestohet juristi në Vlorë, falsifikoi dokumenta pronësie »
Article Logic
Execution time: 0.012147903442383
array(1) { ["section"]=> string(61) "asgjesohen-356-rrenje-kanabis-arrestohen-dy-kultivuesit-15055" }