Asgjesohen 4000 rrënjë "Canabis-sattiva"

Publikuar tek: aktualitet, më 08:07 29-05-2015 Asgjesohen 4000 rrënjë

Policia e Shtetit në bashkëpunim me drejtoritë rajonale vijojnë aksionet kundër kultivimit të bimëve narkotike. Gjatë një operacioni të zhvilluar nga Policia e Elbasanit në Librazhd janë identifikuar dhe asgjesuar rreth 400 rrënjë "Canabis-sattiva".

Bimët narkotike ishin mbjellë në 6 parcela në zonën “Bregu i Plepit  në Stravaj. Asgjesimi i bimëve narkotike u bë përmes djegies, pas marrjes së informacioneve në rrugë operative.

Policia po punon për identifikimin e kultivuesit dhe kapjen e tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 50-vjeçarja humb jetë pasi u mjekua në urgjencë, procedohet mjeku
Me shotgun në shtëpi Jak Zhuba, kryetari i Komunës Blinisht nxiti policët për kontroll pas aksidentit »
Article Logic
Execution time: 0.01273512840271
array(1) { ["section"]=> string(44) "asgjesohen-4000-rrenje-canabis-sattiva-12205" }