Asgjësohen 560 rrënjë kanabis në Krujë, arrestohen dy persona

Publikuar tek: aktualitet, më 17:38 26-06-2015 Asgjësohen 560 rrënjë kanabis në Krujë, arrestohen dy persona

Policia e Krujës ka zbuluar dhe asgjësuar 560 rrënjë bimë narkotike kanabis sativa dhe ka arrestuar dy persona. Bima narkotike ishte e mbjellë në 4 parcela të ndryshme në vendin e quajtur “Arratesh”.

Gjatë aksionit të policisë në pranga kanë rënë edhe dy persona të dyshuar si kultivuesit e bimës narkotike. Të arrestuarit janë Islam Durma 46 vjeç dhe Blerim Durma 25 vjeç. Policia ka sekuestruar edhe një armë zjarri automatik tip “mod-56” me 25 fishekë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shqiptari tenton të largohet me dy fëmijët në Siri, arrestohet në Durrës. Ja dëshmia e së shoqes
Gjendet i vdekur një 28-vjeçar në Mat, policia në vendngjarje »
Article Logic
Execution time: 0.011070013046265
array(1) { ["section"]=> string(66) "asgjesohen-560-rrenje-kanabis-ne-kruje-arrestohen-dy-persona-14713" }