Asgjesohen 570 rrënjë kanabis, në kërkim kultivuesi

Publikuar tek: aktualitet, më 11:05 07-06-2015 Asgjesohen  570 rrënjë kanabis, në kërkim kultivuesi

Pavarësisht vendosmërisë së policisë në luftën kundër trafikut të drogës, duket se asgjë nuk i pengon qytetarët të vijojnë me këtë aktivitet. Këtë të dielë policia  ka zhvilluar një aksion  në fshatin Xhyrë të Librazhdit. Pas marrjes së informacioneve në rrugë operative, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka evidentuar  220 rrënjë kanabis sativa dhe 350 fidanë  që ishin kultivuar në kubikë dhe ishin gati për tu mbjellur.

Policia ka asgjesuar bimët narkotike dhe po punon për kapjen e kultivuesve, i cili është  identifikuar si shtetasi SH.Ç, 38 vjeç.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Veliaj me fituesit e "Rally Albania" (Foto)
Në dy ditë arrestohen 17 persona, tre prej tyre gra »
Article Logic
Execution time: 0.010883092880249
array(1) { ["section"]=> string(56) "asgjesohen-570-rrenje-kanabis-ne-kerkim-kultivuesi-12898" }