Asgjësohen mbi 500 rrënjë kanabis në Vlorë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:53 17-07-2015 Asgjësohen mbi 500 rrënjë kanabis në Vlorë Foto nga vendngjarja

Policia e Vlorës ka zbuluar dhe asgjësuar gjatë aksionit antikanabis në fshatin Velçë, 543 rrënjë bimë narkotike kanabis sativa.

Bimët narkotike u konstatuan të mbjella në një sipërfaqe toke të shpyllëzuar pa pronarë, përgjatë shtratit të përroit Zhupë. Lartësia e këtyre bimëve narkotike varionte nga 30 cm deri në 130 cm.

Policia ka bërë të mundur asgjësimin e plotë të bimëve narkotike më djegie dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Flet babai i 20 vjeçares: Mirë vajza që më vdiq po duhet të duroj fjalët. S’ishte lesbike
Cilësia e karburanteve, procedohen 99 subjekte arrestohen 8 persona, 3 në kërkim »
Article Logic
Execution time: 0.012134075164795
array(1) { ["section"]=> string(48) "asgjesohen-mbi-500-rrenje-kanabis-ne-vlore-16375" }