Asgjësohen sasi rekord bimë kanabisi në Mirditë me gjatësi deri në 2 metra

Publikuar tek: aktualitet, më 19:15 12-08-2015 Asgjësohen sasi rekord bimë kanabisi në Mirditë me gjatësi deri në 2 metra

Më shumë se 2,300 rrënjë bimë kanabis sativa janë zbuluar dhe asgjësuar në zonën e Fanit në Mirditë.

Policia ka thënë se sasia e madhe e bimëve narkotike ishte mbjellë në parcela të ndryshme pranë lumit Fan, ndërsa bimët kishin arritur gjatësi nga 80 centimetra deri në 2 metra. Policia nuk ka mundur të kapë apo të identifikojë asnjë të dyshuar si kultivuesin e bimës narkotike por është shprehur se po vijon hetimet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident në hyrje të Vlorës, përmbyset makina
Skema e mashtimit, 1.5 milionë dollarë përfitim, urdhër arresti për dy biznesmenët e fuqishëm »
Article Logic
Execution time: 0.01311206817627
array(1) { ["section"]=> string(80) "asgjesohen-sasi-rekord-bime-kanabisi-ne-mirdite-me-gjatesi-deri-ne-2-metra-18264" }