Asgjësohet celula xhihadiste në Itali, arrestohen 4 shqiptarë

Publikuar tek: rajon, më 09:34 30-03-2017 Asgjësohet celula xhihadiste në Itali, arrestohen 4 shqiptarë

Nga operacioni i karabinierëve dhe policëve italianë kanë rënë në pranga tre persona si dhe është ndaluar një minoren, të gjithë shqiptarë të Kosovës, me leje të rregullt qëndrimi në Itali, pjesë e celulës xhihadiste.

Operacioni final ka nisur gjatë natës, kur ekipet e forcave speciale kanë ndërhyrë në banesat e të hetuarve.

Sipas përgjimeve të kryera nga policia italiane anëtarët e celulës terroriste kosovare të arrestuar në qytetin e Venecias po organizonin të kryenin një atentat terrorist në një nga vendet më simbolike të qytetit, në urën Rialto.

Ndërsa sot në orën 11:30 policia italiane do të dalë në një konferencë për shtyp për të dhënë detaje për celulën xhihadiste.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shqiptarja dënohet në Zvicër, por s’do ta besoni për çfarë arsyeje
Ky shtet europian po diskuton lejen e ciklit për femrat e punësuara »
Article Logic
Execution time: 0.0118088722229
array(1) { ["section"]=> string(66) "asgjesohet-celula-xhihadiste-ne-itali-arrestohen-4-shqiptare-73569" }