Asnjë fitues i lotarisë, xhekpoti shkon në stratosferë

Publikuar tek: bota, më 21:42 20-08-2017 Asnjë fitues i lotarisë, xhekpoti shkon në stratosferë

Lotaria më e madhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Poëerball, ka arritur një shifër marramendëse pasi edhe në shorteun e kësaj jave nuk u shpall asnjë fitues.

Fatlumi, nëse do të ketë, për javën e ardhshme do ketë mundësinë të fitojë plot 650 milion dollarë nëse arrin të kapë 5+1 numrat me fat.

Ky çmim renditet si xhekpoti i tretë më i madh në historinë e lotarisë amerikane.

Shorteu ka nisur prej 10 qershorit dhe deri më tani janë hedhur 21 raunde, pa asnjë fitues. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kjo video ju tregon si reagojnë kafshët gjatë eklipsit të diellit
Përleshje masive mes ushtarëve kinezë dhe atyre indianë në kufi (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.011519193649292
array(1) { ["section"]=> string(59) "asnje-fitues-i-lotarise-xhekpoti-shkon-ne-stratosfere-89671" }