“Asnjë fjalë mbështetjeje për prokurorinë”, reagon Rama: E kanë kapur vajzën dhe…

Publikuar tek: barometri, më 08:29 01-10-2018 “Asnjë fjalë mbështetjeje për prokurorinë”, reagon Rama: E kanë kapur vajzën dhe…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike për arrestimin e djalit të deputetit socialist Rrahman Rraja, Rexhep Rraja.

 

Kreu i qeverisë shprehet se PD-ja nuk ka thënë ansjë fjalë mbështetjeje për prokurorinë por “e kanë kapur vajzën si të ishte dru dhe e përdorin për të shembur portën”.

“E kanë kapur vajzën si të ishte një dru për të shembur portën dhe vijojnë me yryshin e politikës së tyre të dëshpëruar. Asnjë fjalë mbështetjeje për prokurorinë. Përkundrazi, veç baltë pa asnjë fre tanimë. Edhe njëherë shqiptarët e bëjnë qartë dallimin”, shkruan Edi Rama në Twitter.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022697925567627
array(1) { ["section"]=> string(83) "asnje-fjale-mbeshtetjeje-per-prokurorine-reagon-rama-e-kane-kapur-vajzen-dhe-136173" }