“Asnjë i mbetur gjallë”, mbi 100 të vdekur në ndërtesën e djegur në Londër

Publikuar tek: bota, më 10:28 15-06-2017 “Asnjë i mbetur gjallë”, mbi 100 të vdekur në ndërtesën e djegur në Londër

“Asnjë i mbetur gjallë”, ky është dyshimi i ekspertëve për personat që kanë mbetur të bllokuar në ndërtesën 24 katëshe me 120 apartamente, që u dogj natën e 14 qershorit në perëndim të Londrës.

Shumë arritën të dilnin, disa u hodhën nga dritaret, 12 ndërruan jetë, por janë dhe mbi 100 persona që kanë mbetur të bllokuar dhe që dyshohet se kanë mbetur të vdekur, raporton Daily Malil.

Frika se ndërtesa mund të shembet ka vështirësuar dhe hyrjen e ekipit të shpëtimit brenda saj, shkruan newsbomb.al.

Edhe kryeministrja britanike Theresa May shprehu pikëllimin e thellë për ngjarjen tragjike.

 

 416939C800000578-4601902-image-a-51_1497442249108.jpg416AB5AF00000578-4601902-image-a-91_1497450380936.jpg

416EEDA600000578-4605360-image-m-26_1497517170805.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Presidenti Trump viziton kongresmenin e plagosur, ka një mesazh të fuqishëm
Tmerri në Londër pranë shtëpisë së Rita Orës, këngëtarja merr çantën dhe bën gjestin e çmuar »
Article Logic
Execution time: 0.013208866119385
array(1) { ["section"]=> string(77) "asnje-i-mbetur-gjalle-mbi-100-te-vdekur-ne-ndertesen-e-djegur-ne-londer-82568" }