Asnjë islandez nën 25 vjeç nuk beson se Zoti krijoi Tokën

Publikuar tek: bota, më 19:31 17-01-2016 Asnjë islandez nën 25 vjeç nuk beson se Zoti krijoi Tokën

Sipas një sondazhitë ri, të gjithë islandezët nga mosha 0 deri në 25 vjeç nuk besojnë se Zoti krijoi Tokën.

Sondazhi u realizua nga Shoqata Humaniste Etike e Islandës dhe pretendon se 93.3% e personave nën moshën 25 vjeçare shprehen se Toka u krijua nga shpërthimi i Big Bengut. Pjesa tjetër e të intervistuarve u përgjigjën me “Nuk e di” ose “Tjetër”. Por asnjë prej tyre nuk besonte se Toka është krijuar nga Zoti.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Refugjati sirian fiton miliona euro në lotarinë franceze
Sulmohet me predhë ambasada italiane në Afghanistan »
Article Logic
Execution time: 0.010368824005127
array(1) { ["section"]=> string(63) "asnje-islandez-nen-25-vjec-nuk-beson-se-zoti-krijoi-token-30244" }