Asnjë viktimë nga Covid në Kosovë, rritet numri i të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit (SHIFRAT)

Publikuar tek: rajon, më 14:18 22-10-2020 Asnjë viktimë nga Covid në Kosovë, rritet numri i të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit (SHIFRAT)

Asnjë viktimë në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën me dije se gjatë ditës së fundit janë testuar 1.245 dhe kanë rezultuar pozitivë 159 prej tyre.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 54 raste, komuna Gjilan 34 raste, komuna Fushë Kosovë 11 raste, komuna Gjakovë 8 raste, komuna Pejë 8 raste, komuna Podujevë 7 raste, komuna Ferizaj 6 raste, komuna Prizren 5 raste, komuna Rahovec 5 raste, komuna Vushtrri 4 raste, komuna Obiliq 3 raste, komuna Skenderaj 3 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Lipjan 2 raste, komuna Viti 2 raste dhe me nga një rast komunat Drenas, Istog, Malishevë, Shtime dhe Suharekë.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 58 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.894 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.871.

Kujtojmë që deri më tani 657 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 17.422.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vjedhja e 2 milion eurove në Kosovë, flet ministrja e Financave: Ishte sulm kibernetik, po gjurmohet nga organet e rendit
»
Article Logic
Execution time: 0.013336896896362
array(1) { ["section"]=> string(103) "asnje-viktime-nga-covid-ne-kosove-rritet-numri-i-te-infektuarve-gjate-24-oreve-te-fundit-shifrat-224740" }