Asnjë viktimë nga Covid, rritet ndjeshëm numri i të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë (SHIFRAT)

Publikuar tek: rajon, më 14:08 17-10-2020 Asnjë viktimë nga Covid, rritet ndjeshëm numri i të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë (SHIFRAT)

Asnjë viktimë nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën me dije se gjatë ditës së fundit janë testuar 981 persona dhe kanë rezultuar pozitivë 148 prej tyre.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 66 raste, komuna Gjilan 14 raste, komuna Mitrovicë 14 raste, komuna Fushë Kosovë 10 raste, komuna Deçan 6 raste, komuna Drenas 6 raste, komuna Pejë 6 raste, komuna Prizren 5 raste, komuna Vushtrri 5 raste, komuna Lipjan 4 raste, komuna Ferizaj 2 raste, komuna Shtime 2 raste, komuna Skenderaj 2 raste, komuna Viti 2 raste dhe me nga një rast komunat Kamenicë, Malishevë, Novobërdë dhe Podujevë.

Deri më tani në Kosovë 652 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 16.754.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013113975524902
array(1) { ["section"]=> string(112) "asnje-viktime-nga-covid-rritet-ndjeshem-numri-i-te-infektuarve-gjate-24-oreve-te-fundit-ne-kosove-shifrat-224116" }