Assad gjen kohë të udhëtojë në Moskë, takohet me Putin

Publikuar tek: bota, më 09:00 21-10-2015 Assad gjen kohë të udhëtojë në Moskë, takohet me Putin

Mbështetja e presidentit rus Vladimir Putin për presidentin sirian, Bashar al Assad, vendi i të cilit  po shkatërrohet nga konfliktet shumëpalëshe, është demonsturar edhe më shumë ditën e sotme, gjatë një takimi “surprizë” të këtij të fundit në Moskë.

Zëdhënësi i Kremlinit tha se Bashar al Assad ishte i pranishëm në Moskë për një vizitë pune. “Ai e informoi presidentin Vladimir Putin për zhvillimet më të fundit në vend dhe luftën kundër militantëve të ISIS”, tha Peskov.

Bashar Al Assad mbërriti në Moskë ditën e djeshme, por lajmi është publikuar nga mediat ruse sot në mëngjes, ndërsa takimi është mbajtur sekret përgjatë kësaj kohe.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012601852416992
array(1) { ["section"]=> string(59) "assad-gjen-kohe-te-udhetoje-ne-moske-takohet-me-putin-23613" }