Asteroidi “Apofis” do kalojë shumë pranë por a do përplaset me Tokën?

Publikuar tek: bota, më 17:39 28-02-2016 Asteroidi “Apofis” do kalojë shumë pranë por a do përplaset me Tokën?

Asnjë asteroid nuk do përplaset me Tokën në datën 8 mars të këtij viti. Spekulimet për një ngjarje të tillë qarkullojnë në disa video në Youtube, ndërsa NASA nuk e ka marrë mundimin as ta mohojë një gjë të tillë.

Por në fakt, një asteroid tjetër është raportuar se përbën kërcënim për planetin tonë. bëhet fjalë për asteroidin “Apofis” që do të kalojë dy herë shumë pranë Tokës në vitin 2029 dhe më pas në vitin 2036. Fillimisht u raportua në disa nga mediat më prestigjoze ruse se asteroidi jo vetëm kërcënon Tokën, por do përplaset në vitin 2039, ndërsa NASA ka shpjeguar se pavarësisht afërsisë së madhe asteroidi nuk përbën asnjë kërcënim për Tokën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 24 vjeçarja arrestohet pasi fshehu 200 gram drogë në vaginë
Prifti katolik kapet duke thithur kokainë në dhomën e mbushur me simbole naziste (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.010167837142944
array(1) { ["section"]=> string(72) "asteroidi-apofis-do-kaloje-shume-prane-por-a-do-perplaset-me-token-33757" }