Astrit Patozi zyrtarizon 'Bindjen', i komenton profesor Kabo: Ju pritët e duruat gjatë, tani mbetet të jetoni gjatë

Publikuar tek: aktualitet, më 18:59 23-04-2019 Astrit Patozi zyrtarizon 'Bindjen', i komenton profesor Kabo: Ju pritët e duruat gjatë, tani mbetet të jetoni gjatë

Ditën e sotme Astrit Patozi ka zyrtarizuar dhe rregjistruar në Gjykatë Partinë Bindja Demokratike duke iu shtuar kështu listës së partive që do të marrin pjesë në zgjedhjet e 30 qershorit dhe do të jenë në opozitë me mazhoracën.

Patozi ka reaguar për herë të parë për krijimin e 'Bindjes' disa orë më parë, duke shpjeguar gjerë e gjatë pse lindja e saj ishte e nevojshme. Mirëpo mes komenteve në mbështetje të kreut të Bindjes Demokratike, ka qenë dhe ai i profesorit të njohur Përparim Kabo.

Kabo përgëzon Patozin për nismën ndërsa e uron që të ndryshojë realitetin shqiptar me nismën që ka marrë.

'Ju pritet gjate, duruat gjate, menduat gjate, tani mbetet te jetoni gjate ...pune te mbare dhe ndryshoni nese mundeni realitetin e lodhur shqiptar', ka shkruar profesor Kabo, ndërsa është mbështetur dhe nga komentuesit e tjerë.

Screenshot_3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028543949127197
array(1) { ["section"]=> string(117) "astrit-patozi-zyrtarizon-bindjen-i-komenton-profesor-kabo-ju-pritet-e-duruat-gjate-tani-mbetet-te-jetoni-gjate-161584" }