Astronauti kalon gjysëm viti në hapësirë, ja disa nga fotot e mrekullueshme që ka realizuar

Publikuar tek: bota, më 18:45 15-09-2015 Astronauti kalon gjysëm viti në hapësirë, ja disa nga fotot e mrekullueshme që ka realizuar

Astronauti i NASA, Scott Kelly do të kalojë një vit të tërë në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar gjatë projektit të titulluar “Një vit në hapësirë”.

Kelly ka mbushur sot ditën e tij të 171 në hapësirë së bashku me astronautin rus Mikhail Kornienko dhe do të kthehet në shtëpi në 3 mars të 2016-ës, pas plot 342 ditësh. Programi “Një vit në hapësirë” ka për qëllim të ndihmojë studiuesit për të kuptuar se si trupi njerëzor reagon dhe përshtatet gjatë qëndrimit për një kohët të gjatë në hapësirë. 

hapesira2.jpg

hapesira3.jpg

hapesira4.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011651992797852
array(1) { ["section"]=> string(96) "astronauti-kalon-gjysem-viti-ne-hapesire-ja-disa-nga-fotot-e-mrekullueshme-qe-ka-realizuar-20853" }