Astronauti Scott Kelly rikthehet në Tokë pas rreth 1 viti në Stacionin Hapësinor

Publikuar tek: bota, më 09:00 02-03-2016 Astronauti Scott Kelly rikthehet në Tokë pas rreth 1 viti në Stacionin Hapësinor

Astronauti amerikan Scott Kelly është rikthyer në Tokë pas një kohe të gjatë në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor.

Së bashku me Kellyn me kapsulën Soyuz u kthye edhe astronautët rus Mikhail Kornienko dhe Sergei Volkov. Për astronautin e NASA ky është udhëtimi më i gjatë në hapësirë për plot 340 ditë. Kapsula u ul mëngjesin e sotëm në Kazakistan.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SHBA: “Super e marta”, dita më e rëndësishme për zgjedhjet paraprake brenda partive
India merr masa drastike kundër kopjimit në provim (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.011879920959473
array(1) { ["section"]=> string(86) "astronauti-scott-kelly-rikthehet-ne-toke-pas-rreth-1-viti-ne-stacionin-hapesinor-33984" }