Astronauti shkakton panik, telefonon gabimisht policinë nga stacioni hapësinor

Publikuar tek: bota, më 17:21 04-01-2019 Astronauti shkakton panik, telefonon gabimisht policinë nga stacioni hapësinor

Një astronaut holandez ngriti në këmbë policinë dhe Agjencinë Aeronautike Amerikane pasi ngatërroi një numër në telefon.

André Kuipers duhej të lidhej me kolegët e tij, por gabimisht shtypi 911 dhe përfundoi duke telefonuar policinë në SHBA.

Për një linjë të jashtme ai duhej të shtypte 9, dhe më pas 011 për lidhje ndërkombëtare. Kuipers harroi të shtypte zero dhe telefonoi emergjencën në Amerikë. Të nesërmen astronauti mori një e-mail me tekst, ‘Mos telefonove gjë 911?’, të cilës vendosi t’i përgjigjej me humor duke thënë se asnjë polic nuk shkoi në stacionin hapësinor.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011303186416626
array(1) { ["section"]=> string(84) "astronauti-shkakton-panik-telefonon-gabimisht-policine-nga-stacioni-hapesinor-147523" }