Atentat me armë zjarri shqiptarit në Itali, i përgjakur me plumb në bark i riu kërkoi ndihmë në lokal

Publikuar tek: aktualitet, më 11:52 23-02-2018 Atentat me armë zjarri shqiptarit në Itali, i përgjakur me plumb në bark i riu kërkoi ndihmë në lokal

Një i ri shqiptar është qëlluar me armë zjarri natën e mbrëmshme në komunën Busto Garolfo, në Milano të Italisë.

Sipas mediave vendase, bëhet fjalë për një të ri 27-vjeçar, identiteti i tij nuk bëhet i ditur për shkak të hetimeve,

Mësohet se i riu u qëllua me një plumb në bark nga një automjet ngjyrë të errët në rrugën “Cadorna”. Pasi u qëllua, ashtu i plagosur i riu shqipotar ka mundur të shkojë te bari më i afërt i zonës në rrugën “Mazzini” dhe të kërkojë ndihmë mjekësore.

Më pas ai është dërguar në spital ku dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.049137115478516
array(1) { ["section"]=> string(107) "atentat-me-arme-zjarri-shqiptarit-ne-itali-i-pergjakur-me-plumb-ne-bark-i-riu-kerkoi-ndihme-ne-lokal-111196" }