Atentat me tritol deputetit ukrainas, në gjendje të rëndë (Foto)

Publikuar tek: bota, më 21:33 25-10-2017 Atentat me tritol deputetit ukrainas, në gjendje të rëndë (Foto)

Një person ka vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur në një shpërthim me tritol në Kiev, Ukrainë.

Mes të plagosurve është një deputet dhe shoferi i tij, ka bërë me dije Ministria e Brendshme ukrainase.

Deputeti i ekstremit të djathtë, Ihor Mosiychuk, raportohet të jetë në gjendje të rëndë për jetën. Nuk dihet nëse ka qenë ai objektivi i atentatit.

gerge4hy5h_copy.jpg

efw4egftg34g.jpg

egtq3t35gtr34g.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Krijohet partia më e re në Turqi, ja kush është “gruaja e hekurt” që do sfidojë Erdoganin
Një i vdekur nga shpërthimi në Ukrainë, mbetet i lënduar edhe një deputet »
Article Logic
Execution time: 0.011605978012085
array(1) { ["section"]=> string(67) "atentat-me-tritol-deputetit-ukrainas-ne-gjendje-te-rende-foto-97230" }