Atentati i shqiptarit në Greqi, zbulohet dinamika e ngjarjes; disa persona e ndoqën 27-vjeçarin, zbritën nga makina, u përleshën dhe e qëlluan

Publikuar tek: rajon, më 19:58 25-01-2021 Atentati i shqiptarit në Greqi, zbulohet dinamika e ngjarjes; disa persona e ndoqën 27-vjeçarin, zbritën nga makina, u përleshën dhe e qëlluan Pamje nga vendngjarja

Sot pasdite një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Patra të Greqisë, ku një shqiptar është qëlluar me 5 plumba teksa ishte brenda në makinë.

Sipas ‘Tempo24’ ngjarja ndodhi rreth orës 18:00 pasdite, me orën shqiptare 17:00 dhe gjithçka nisi kur në 2 automjete, po hipnin disa persona. Të dy automjetet ndaluan në Kryqëzimin Kourtesis.

Sipas rrëfimeve të dëshmitarëve, 2 automjetet kishin filluar të ecnin me shpejtësi dhe dukej sikur ishin në ndjekje të njëra-tjetrës. Më pas pasagjerët zbresin nga të automjetet dhe nis një përplasje e ashpër mes tyre. Në një moment dëgjohen edhe të shtëna.

Si rezultat i të shtënave, 27-vjeçari shqiptar, i cili ishte përleshur me disa të tjetë ra mbi asfalt. Qytetarët që panë skenën u tmerruan dhe filluan të vraponin e të fshiheshin.

Shqiptari i plagosur është transportuar në gjendje të rëndë në Spitalin e Përgjithshëm Universitar të Patras, ku po trajtohet i vdekur klinikisht.

Paraprakisht dyshohet se njerëzit që e njihnin shqiptarin, i përkisnin një grupi që merrej me menaxhimin e klubeve të natës, u shfaqën edhe në spitalin ku i plagosuri rëndë u transportua.

Policia paraprakisht dyshohet se autorët mund të jenë po shqiptarë, ndërsa motivi i ngjarjes së rëndë po hetohet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ATENTAT në Patra, shqiptari ekzekutohet me 5 plumba brenda në makinë, Policia po kërkon dy pesona (VIDEO)
»
Article Logic
Execution time: 0.011497974395752
array(1) { ["section"]=> string(151) "atentati-i-shqiptarit-ne-greqi-zbulohet-dinamika-e-ngjarjes-disa-persona-u-perleshen-me-27-vjecarin-zbriten-nga-makina-u-perleshen-dhe-e-qelluan-236370" }