Atentati me 400 gr tritol, familjarët e Prend Gjinit rrethojnë spitalin e Traumës

Publikuar tek: aktualitet, më 23:30 15-09-2020 Atentati me 400 gr tritol, familjarët e Prend Gjinit rrethojnë spitalin e Traumës Familjarët e Prend Gjinit

Prend Gjini ishte shënjestra e sotme, në atentatit me 400 gr C4 që iu bë në Tiranë, pranë stacionit të fundit të Tiranës së Re.

50-vjeçari ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin e Traumës, teksa mjekët kanë thënë se po i nënshtrohet një operacioni delikat në bark.

Siç shihet dhe nga pamjet familjarë të tij janë dyndur në ambientet e spitalit, kjo për çështje sigurie dhe shqetësimi për të afërmin e tyre.

adi.jpg

Makina e tij tip Benz A Class shpërtheu në ecje, ndërkohë që në rrotën e përparme ka pasur 400 gr C4. Shpërthimi ka qenë tepër i fuqishëm saqë është dëgjuar edhe në zona të tjera të kryeqytetit.   

tritoli.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095388889312744
array(1) { ["section"]=> string(87) "atentati-me-400-gr-tritol-familjaret-e-prend-gjinit-rrethojne-spitalin-e-traumes-220512" }