Atentati ndaj Fatos Tushes, merret në pyetje stafi i Bashkisë Lushnje

Publikuar tek: aktualitet, më 15:58 31-12-2019 Atentati ndaj Fatos Tushes, merret në pyetje stafi i Bashkisë Lushnje Fatos Tushe

Policia ka marrë në pyetje punonjës të administratës në Lushnje pas atentatit ndaj kryebashkiakut Fatos Tushe.

10 persona, përfshi personelin e sigurisë dhe punonjës së Bashkisë Lushnje që kanë qenë të pranishëm në momentin e ngjarjes janë marrë në pyetje.

Fatos Tushes iu bë atentat nga ish-shoferi i tij, 45-vjeçari Gëzim Saraçi, i cili sipas dëshmive të para, pas një konflikti verbal për çështje parash para Bashkisë, hyri më pas brenda dhe hodhi në zyrën e kryetarit një granatë dore duke plagosur atë dhe sekretaren Erisa Qalliu.

Të dy ndodhen jashtë rrezikut për jetën, ndërsa policia është vënë në ndjekje të autorit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fluksi i udhëtarëve, Policia Kufitare e Rinasit: Do ndërmarrim masa për përballimin e situatës
Plagosen me thikë dy persona, njëri niset me urgjencë drejt Tiranë (Detaje) »
Article Logic
Execution time: 0.011688947677612
array(1) { ["section"]=> string(75) "atentati-ndaj-fatos-tushes-merret-ne-pyetje-stafi-i-bashkise-lushnje-190832" }