Atentati ndaj Lul Kullës, gjykata vendos masën e sigurisë për 3 të arrestuarit

Publikuar tek: aktualitet, më 09:53 11-02-2018 Atentati ndaj Lul Kullës, gjykata vendos masën e sigurisë për 3 të arrestuarit

Gjykata e Shkodrës ka vendosur ditën e sotme masën e sigurisë për tre personat e arrestuar dy ditë më parë si të dyshuarit për atentatin me tritol ndaj biznesmentit Lul Kulla.

Si pasojë e shpërthimit me 400 gr tritol më 13 janar në lagjen “Rus” në Shkodër mbetën të plagosur 8 persona, mes tyre edhe Lul Kulla.

Gjyakta vendosi masën e sigurisë “Aarrest me burg” për Endri Çopja, Alger Lulaj dhe Serxho Teta, të cilët u arrestuan në bashkëpunim me policinë e Elbasanit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vëllai rreh motrën, arrestohet fieraku (EMRI)
Atentati ndaj Lul Kullës, zbardhet dëshmia e tre të arrestuarve »
Article Logic
Execution time: 0.010005950927734
array(1) { ["section"]=> string(84) "atentati-ndaj-lul-kulles-gjykata-vendos-masen-e-sigurise-per-3-te-arrestuarit-109885" }