Atentati ndaj vëllezërve Haxhia në Durrës, shpallet në kërim Talo Çela, pjesëmarrës në SUPERGRABITJEN 4.6 milion euro në Rinas

Publikuar tek: aktualitet, më 11:32 03-07-2020 Atentati ndaj vëllezërve Haxhia në Durrës, shpallet në kërim Talo Çela, pjesëmarrës në SUPERGRABITJEN 4.6 milion euro në Rinas Vellezerit Haxhia dhe Talo Cela

Të tjera detaje kanë dalë nga vrasja e dy vëllezërve Viktor dhe Besmir Haxhia, të cilët u ekzekutuan në 27 prill në Shën Vlash, Durrës.

Prokuroria ka lëshuar një urdhër arresti për Talo Çelën, i cili dyshohet se është vrasësi i dy vëllezërve.

Talo Çela nuk është një emër i panjohur për drejtësinë, pasi është edhe pjesëmarrës në supergrabitjen 4.6 milion euro në Rinas.

Sipas policisë, Talo Çela dyshonte se vëllezërit Haxhia kishin informacion se ku fshihej shuma e parave të grabitura në Rinas.

Sipas grupit hetimor, dyshohet se ai iu ka atyre që të tregojnë vendin se ku fshihej ajo shumë parash, por ata kanë refuzuar.

Prokuroria ka marrë dhe 3 dosje të tjera nga Elbasani, vrasje mafioze që mendohet se janë kryer nga e njëjta dorë.

LEXO EDHE: Vëllezërit Haxhia strehuan një nga grabitësit e Rinasit, zbardhen detaje të reja nga dosja. 'Miri i Kolës' i dënuar në Francë dhe Greqi

LEXO EDHE: Zbardhet dosja e Prokurorisë për vrasjen e vëllezërve Haxhia: Besmiri kishte 20 plagë plumbi dhe Viktori 18, ja çfarë u gjet në vendndgjarje

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098919868469238
array(1) { ["section"]=> string(131) "atentati-ndaj-vellezerve-haxhia-ne-durres-shpallet-ne-kerim-talo-cela-pjesemarres-ne-supergrabitjen-4-6-milion-euro-ne-rinas-212677" }