Atentati në Vlorë, 41-vjeçari në gjendje të rëndë, niset me urgjencë drejt Tiranës

Publikuar tek: aktualitet, më 08:31 15-01-2019 Atentati në Vlorë, 41-vjeçari në gjendje të rëndë, niset me urgjencë drejt Tiranës

41-vjeçari Mikel Mehmeti  i cili mbeti i plagosur nga një atentat në Vlorë është nisur drejt Tiranës në gjendje të rëndë shëndetësore.

Pas pesë orësh ndërhyrje kirurgjikale gjendja e tij është rënduar prandaj u dërgua drejt Tiranës për mjekim më të specializuar.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme në lagjen 'Pavarësia' ku persona të paidentifikuar me motor hapën zjarr mbi automjetin tip 'Audi' me targa AA 653 VC ku udhëtonin dy shtetas.

41-vjeçari Mehmeti dyshohet se ka qenë dhe shënjestër e atentatit.

Dyshohet që të shtënat të kenë ardhur si rrjedhojë e një atentati nga dy persona me motorr dhe të pajisur me skafandra, të cilët kanë ndjekur makinën dhe kanë qëlluar me breshëri plumbash.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bonusi i Bebeve, Rama publikon VIDEON:  Dëshmi të prindërve përfitues
Akademiku Baçe: Rama projekt me Hashim Thaçin për Shqipërinë e Madhe. Pse futi në lojë Cakajn (Dy fjalë për Baton Haxhiun) »
Article Logic
Execution time: 0.013202905654907
array(1) { ["section"]=> string(87) "atentati-ne-vlore-41-vjecari-ne-gjendje-te-rende-niset-me-urgjence-drejt-tiranes-148833" }