Atentati në Vlorë, zbardhen detajet e "errëta" për të shkuarën e viktimës: Ishte trafikant droge

Publikuar tek: aktualitet, më 11:07 10-04-2017 Atentati në Vlorë, zbardhen detajet e

Policia e Vlorës ka zbardhur detaje lidhur me të shkuarën e viktimës, tek e cila janë fokusuar edhe hetimet.

Elidon Mehmeti 39 vjeç u vra mbrëmë në një atentat me breshëri plumbash në makinën e tij në lagjen Pavarësia në Vlorë.

Sipas policisë së Vlorës mendohet se shkak i ekzekutimit të tij ka qenë e kaluara e tij, pasi viktima ishte person i njohur për policinë, si person me precedent të mëparshëm penal.

“Nga hetimet e kryera ka rezultuar se ky shtetas është arrestuar në shtetin Italian për “Trafikim të Lëndëve Narkotike”, sqarojnë blutë e Vlorës.

Deri në këto momente, janë shoqëruar 8 persona me të cilët po punohet për zbardhjen e ngjarjes. Mengjesin e sotëm tek “Ura e Mifolit” u gjet një makinë e shkrumbuar dhe mendohet se u përket autorëve, ende të paidentifikuar. 

 

17884349_995599853903580_7615849870470371240_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Kafja e fundit me Artan Cukun dhe shqetësimi nga bandat kriminale”, rrëfimi i plotë i Erzen Breçanit
Tragjedi e dyfishtë në familje/ Ra pre e mashtrimit, 12 vjeçarja sjell në jetë fëmijën e sëmurë »
Article Logic
Execution time: 0.011279106140137
array(1) { ["section"]=> string(98) "atentati-ne-vlore-zbardhen-detajet-e-erreta-per-te-shkuaren-e-viktimes-ishte-trafikant-droge-74685" }