Atentati vdekjeprurës në Kansas, zbulohet gjendja e 5 të plagosurve, detaje të reja për ngjarjen TRAGJIKE

Publikuar tek: bota, më 14:56 06-10-2019 Atentati vdekjeprurës në Kansas, zbulohet gjendja e 5 të plagosurve, detaje të reja për ngjarjen TRAGJIKE Policia e Kansasit në ''Tequila Bar'' ku një atentor vrau 4 persona dhe plagosi 5 të tjerë

5 personat e plagosur në atentatin e sotshëm në Kansas ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Divizioni i Policisë së Kansasit raporton se të lënduarit janë dërguar me urgjencë në spital dhe kanë tejkalur rrezikun më të madh. Ndërkohë, ende nuk ka të dhëna paraprake për pamjen dhe të dhënat personale të atentatorit që vrau 4 veta dhe plagosi 5 të tjerë në ‘’Tequila Bar’’.

Megjithatë, oficerët e policisë aludojnë se arma e zjarrit e përdorur në atentat mund të jetë pistoletë duke u bazuar në gëzhojat e vendngjarjes.

Një person i panjohur hyri në ‘’Tequila Bar’’ në Kansas  dhe filloi të qëllonte në drejtim të 9 personave me armë zjarri duke lënë të vdekur në vend 4 persona si dhe plagosi 5 të tjerë. Pas atentatit, ai është larguar në drejtim të paditur.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011726140975952
array(1) { ["section"]=> string(110) "atentati-vdekjeprures-ne-kansas-zbulohet-gjendja-e-5-te-plagosurve-detaje-te-reja-per-ngjarjen-tragjike-181013" }