‘Atletet e bardha’ nuk japin efekt, mediat e huaja nuk shikojnë këmbët e RAMËS në Pragë (FOTO)

Publikuar tek: politike, më 15:53 12-09-2019 ‘Atletet e bardha’ nuk japin efekt, mediat e huaja nuk shikojnë këmbët e RAMËS në Pragë (FOTO) Edi Rama sot në Pragë

Kryeministri Rama u shfaq sot me atlete të bardha në Samitin e Vishogradit dhe Ballkanit Perëndimor të mbajtur në Pragë.

Edhe pse atletet ranë në sy qartazi te pjesëmarrësit, kreu i qeverisë nuk ia doli të ngjallte sërish kureshtje te mediat e huaja.

Ndryshe nga udhëtimet e tjera jashtë vendit ku bëri mediat ndërkombëtare të shkruajnë gjerë e gjatë për atletet e bardha, këtë herë nuk patën rëndësi.

Në takimet me presidentin e Francës Macron dhe Samitin e Triestes në 2017, Rama shkaktoi furtunë në mediat e huaja duke bërë që t’i dedikohen shkrime atleteve të bardha të famshme.

rama me atlete.jpg

rama me atlete 2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0064501762390137
array(1) { ["section"]=> string(96) "atletet-e-bardha-nuk-japin-efekt-mediat-e-huaja-nuk-shikojne-kembet-e-rames-ne-prage-foto-178216" }