Atleti grek kapet me doping, përjashtohet nga Fshati Olimpik

Publikuar tek: sport, më 21:26 05-08-2016 Atleti grek kapet me doping, përjashtohet nga Fshati Olimpik

Një atlet grek është përjashtuar nga Fshati Olimpik i Rio 2016 pak orë para ceremonisë së hapjes pasi ka testuar pozitiv në testin anti-doping.

Ekipi grek tha se atleti, emri i të cilit nuk është bërë ende publik, rezultoi pozitiv në testin e kryer në Athinë rreth një muaj më parë. Ekipi i tij njoftoi se atleti bëri gati valixhet dhe u largua nga Fshati Olimpik.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073530673980713
array(1) { ["section"]=> string(65) "atleti-grek-kapet-me-doping-perjashtohet-nga-fshati-olimpik-48906" }