Atletico Madrid dhe Monaco çerekfinalistet e radhës së Champions Leauge

Publikuar tek: sport, më 16:22 18-03-2015 Atletico Madrid dhe Monaco çerekfinalistet e radhës së Champions Leauge

Atletiko ia del, ndonëse u bë për “aspirina” nga Leverkuseni. Spanjollët fituan me rezultatin 1-0, duke barazuar humbjen me të njëjtën rezultat në takimin e parë.

Por, triumfuesi në një përballje shumë të ekuilibruar u vendos vetëm pas 120 minutash lojë dhe gjuajtjeve të penalltive. Aty, ku mungesa e eksperiencës dhe presionit psikologjik “gjunjë- zoi” Bajerin dhe mban ende në garën e Champions-it skuadrën e Diego Simeones.

Fituan dhe u eliminuan me nder. Por, Arsenali nuk vuan për prestigj në Europë, i cili mbrëmjen e djeshme i kaloi Monakosë. Ekipi i Arsen Vengerit u mundua të shlyente gabimet e bëra në shtëpi, kur u mundën 1-3 në Londër. Këtë herë ia dolën të triumfojnë 2-0 në transfertë, por nuk mjaftoi për të siguruar biletën që i çon në çerekfinalet e Champions-it. Surpriza mban emrin e klubit nga principat.

P.Sport

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026021003723145
array(1) { ["section"]=> string(76) "atletico-madrid-dhe-monaco-cerekfinalistet-e-radhes-se-champions-leauge-6278" }