Atletico Madrid fituese e SUPERKUPËS SË EUROPËS, Reali 'i pafuqishëm'

Publikuar tek: sport, më 23:59 15-08-2018 Atletico Madrid fituese e SUPERKUPËS SË EUROPËS, Reali 'i pafuqishëm'

Superkupa e Europës ka një fitues të ri. 

Atletico Madrid fiton në kohën shtesë ndaj Realit në një mbrëmje të paharrueshme në Estoni.
Skuadra e Diego Simeones gjeti “ilaçin” e triumfit historik falë barazimit në minutën e 79-të të sulmuesit Diego Costa.

Në 30 minuta shtesë, “El Colchoneros” ishin superiorë ndaj “Los Blancos” duke i shkaktuar një humbje të rëndë ekipit që drejtohet nga Julen Lopetegui.

Kjo disfatë vë në pikëpyetje vazhdimin e ekipit të Realit, i cili sot ndjeu shumë mungesën e Cristiano Ronaldos.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Efekti Cristiano Ronaldo, tejkalohet shuma e 1 MILIARDË eurove (Renditja e skuadrave dhe transferimet më të shtrenjta)
»
Article Logic
Execution time: 0.0086281299591064
array(1) { ["section"]=> string(73) "atletico-madrid-fituese-e-superkupes-se-europes-reali-i-pafuqishem-131244" }