Aurel Plasari: Teatri do të shembet, ka vetëm një mënyrë si mund të shpëtohet

Publikuar tek: aktualitet, më 20:02 29-07-2019 Aurel Plasari: Teatri do të shembet, ka vetëm një mënyrë si mund të shpëtohet

Studiuesi Aurel Plasari, i ftuar mbrëmjen e sotme në studion e lajmeve në RTV Ora ka folur për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Sipas Plasarit, teatri do të shembet dhe e njëjta gjë ka ndodhur me zgjedhjet e 30 Qershorit që u bënë, pavarësisht qendrimeve.

‘Ai( referuar kryeministri Rama) e ka vendosur teatri do shembet. Kur isha i ftuar te Adi Krasta me disa të ftuar të tjerë, ata thoshin që zgjedhjet e 30 Qershorit nuk do bëheshin, vetëm unë thash që zgjedhje do bëhen dhe u bënë. Ashtu dhe me teatrin do shembet’, tha Plaasari.

Më tej, studiuesi ka shtuar se ka vetëm një mënyrë që kjo të mos ndodhë, por nuk e thotëpo nuk ia kërkoj kryeministri. 

‘Ka vetëm një mëënyrë që teatri të mos shembet dhe po të ma kërkoj ai ja them. Po ai nuk e ka të nevojshme dhe nuk ja them’, shtoi Plasari.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.20700716972351
array(1) { ["section"]=> string(82) "aurel-plasari-teatri-do-te-shembet-ka-vetem-nje-menyre-si-mund-te-shpetohet-173734" }