Aurel Zarka, emërohet drejtues i ri i Prokurorisë së Vlorës, paraardhësi u komandua te Apeli

Publikuar tek: aktualitet, më 13:40 27-01-2021 Aurel Zarka, emërohet drejtues i ri i Prokurorisë së Vlorës, paraardhësi u komandua te Apeli Prokurori Aurel Zarka

Aurel Zarka do të jetë drejtuesi i ri i Prokurorisë së Vlorës. Vendimi është marrë nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP).

Edhe aktualisht Aurel Zarka është prokuror në Prokurorinë e Vlorës, ndërsa në vazhdim do të jetë dhe drejtues i saj, me mandat të përkohshëm. Sipas Ora News, drejtuesi i mëparshëm i këtij organi akuze, Erion Çela, është komanudar te Apeli.

Me komandimin e Çelës në Prokurorinë e Apelit, në garë mbeti vetëm Aurel Zarka dhe Albert Kuliçaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zhdukja e Davide Pecorelli, ekspertët italianë mbërrijnë në vendin ku u gjet makina e djegur, nisin hetimet
'Ecën me makinë 100 mijë euro'? Ish-ministri Lleshaj padit në Gjykatën e Tiranës median që publikoi lajmin »
Article Logic
Execution time: 0.011169910430908
array(1) { ["section"]=> string(97) "aurel-zarka-emerohet-drejtues-i-ri-i-prokurorise-se-vlores-paraardhesi-u-komandua-te-apeli-236595" }