Auron Tare mahnit amerikanët, ja muzeu që do krijojë në Grykën e Këlcyrës (FOTOT)

Publikuar tek: kulture-art, më 11:53 24-05-2018 Auron Tare mahnit amerikanët, ja muzeu që do krijojë në Grykën e Këlcyrës (FOTOT) Nga Gryka e Kelcyres

Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit, Auron Tare sot ka pritur një grup turistësh amerikanë të cilëve u ka folur për projektin e krijimit të një muzeu në natyrë për luftën Italo-Greke të viteve 1940-1941 në Grykën e Këlcyrës.

Ja çfarë shkruan me entuziazëm Tare ndërsa ndan fotot me amerikanët:

“Krijimi i nje Muzeumi në natyrë dedikuar konfliktit Italo-Grek të 1940 - 41 do ishte një atraksion i madh kulturor historik dhe turistik në zonën Tepelenë -Përmet. Grupi i parë amerikan sot në Grykën e Këlcyrës për t’u njohur jo vetëm me historinë e kësaj beteje historike por edhe me konceptin e krijimit të ketij Muzeu”.

auron1.jpg

auron2.jpg

auron5.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.29334115982056
array(1) { ["section"]=> string(85) "auron-tare-mahnit-amerikanet-ja-muzeu-qe-do-krijoje-ne-gryken-e-kelcyres-fotot-121926" }