Aurora mahnit banorët e Zelandës së Re (Foto)

Publikuar tek: bota, më 21:26 16-08-2015 Aurora mahnit banorët e Zelandës së Re (Foto)

Banorët e pjesës jugore të Zelandës së Re kanë patur mundësinë të shijojnë ditën e djeshme spektaklin e mrekullueshëm të “Aurora Australis”.

Stuhia diellore që goditi pjesën jugore të Australisë dhe që ka marrë emrin Aurora Australis është homologja e Aurora Borealis. Një aurora ndodh kur rrezet kozmike ose ato diellore bashkëveprojnë me pjesën e sipërme të atmosferës së tokës.

_83848794_auroraaustralisandshipwrecknearbluff_h7c4782.jpg

_83848554_blairpattinson2.jpg

_83848555_stephenvoss4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013892889022827
array(1) { ["section"]=> string(49) "aurora-mahnit-banoret-e-zelandes-se-re-foto-18506" }