Austostrada e Dukagjinit, Haradinaj bën deklaratën e fortë: S’kam me lanë gur pa lëvizë, ashtu si Berisha për Rrugën e Kombit

Publikuar tek: rajon, më 14:20 18-08-2019 Austostrada e Dukagjinit, Haradinaj bën deklaratën e fortë: S’kam me lanë gur pa lëvizë, ashtu si Berisha për Rrugën e Kombit

Kryeministri i dorëhequr i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se do të ndërtojë autostradën e Dukagjinit.

Haradinaj ka publikuar në rrjetet sociale një foto, ku shfaqet me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe shprehet se do të ndjekë shembullin e tij për Rrugën e Kombit.

Haradinaj kujton edhe fjalët e Berishës para tre viteve që i ka thënë se do të bëjë të pamundurën për të ndërtuar Rrugën e Kombit.

‘Kurrë nuk e lá pa e ndërtu autostradën e Dukagjinit

Kur pat ardhë Sali Berisha në Kosovë para disa vjetëve, më pat thanë: “S’kam me lanë gur pa lëvizë, nëse është nevoja dhe kurrë nuk e lá pa e ndërtu Rrugën e Kombit”! Edhe unë po ju them Dukagjin, Kurrë nuk e lá pa e ndërtu Autostradën e Dukagjinit!’, shkruan kryeministri i dorëhequr.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066149234771729
array(1) { ["section"]=> string(129) "austostrada-e-dukagjinit-haradinaj-ben-deklaraten-e-forte-s-kam-me-lane-gur-pa-levize-ashtu-si-berisha-per-rrugen-e-kombit-175691" }