Australia goditet nga stuhia e frikshme, vetëtimat djegin kullën historike (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 09:33 03-12-2020 Australia goditet nga stuhia e frikshme, vetëtimat djegin kullën historike (VIDEO)

Qyteti i News South Wales në Australi është goditur ditët e fundit nga stuhi të frikshme të shoqëruara me vetëtima dhe reshje të dendura shiu.

Mediat e huaja kanë bërë me dije se më shumë se 200 mijë shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike, për shkak të stuhive.

Sakaq raportohet se vetëtimat kanë djegur ‘Kullën e Kambanës’ një ndërtesë historike, 132-vjeçare. Ndërtesa është përfshirë nga flakët pasi është goditur nga rrufeja.

Fatmirësisht zjarrfikësit kanë vënë në kontoll flakët brenda gjysmë ore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Situata nga COVID, Gjermania shtyn masat kufizuese deri në janar
»
Article Logic
Execution time: 0.012734174728394
array(1) { ["section"]=> string(86) "australia-goditet-nga-stuhia-e-frikshme-vetetimat-djegin-kullen-historike-video-230003" }