Australia parandalon sulmin terrorist

Publikuar tek: bota, më 12:13 11-02-2015 Australia parandalon sulmin terrorist

Policia në qytetin australian të Sidneit kanë akuzuar dy burra për planifikimin e një sulmi të mundshëm . Dyshja ,e moshës 24 dhe 25vjeç , janë arrestuar në një bastisje në periferinë perëndimore të Fairfield, të martën.

Detajet e komplotit të dyshuar nuk janë të njohura , por policia thotë se një thikë gjuetie , flamur  i shtetir islamik ( ISIS ) dhe një video që përshkruan një sulm u konfiskuan .

Australia, e cila është bashkuar me luftimet kundër  koalicioni ISIS në Irak , ngriti alarm saj të brendshme terrorist vitin e kaluar .

Ky veprim ishte një përgjigje e shqetësimit në rritje për ndikimin e konflikteve militante në Irak dhe Siri.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012176990509033
array(1) { ["section"]=> string(42) "australia-parandalon-sulmin-terrorist-3032" }