Autobusi bie në përrua, humbin jetën 24 persona, plagosen dhjetra të tjerë në Filipine

Publikuar tek: bota, më 14:32 18-04-2017 Autobusi bie në përrua, humbin jetën 24 persona, plagosen dhjetra të tjerë në Filipine ilustruese

Një aksident i rëndë automobilistik ka marrë jetën e 24 personave ditën e sotme.

Autobusi ka rënë në përrua në Filipine dhe fatkeqësisht kanë vdekur të paktën 24 persona dhe janë plagosur me dhjetra të tjerë.

Raportohet se autobusi ka rënë në një përrua të thellë pasi që nuk i kishin funksionuar frerët në një qytet malor të veri të Filipineve.

Sipas raportimeve të AP, 45 udhëtarë të tjerë janë nxjerrë nga përrua e thellë nga ekipet e shpëtimit.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deklarata surprizë, Theresa May çon Britaninë në zgjedhje të parakohshme, kjo është arsyeja
Turqi, rrëzohet helikopteri në bord me 12 viktima »
Article Logic
Execution time: 0.010517835617065
array(1) { ["section"]=> string(90) "autobusi-bie-ne-perrua-humbin-jeten-24-persona-plagosen-dhjetra-te-tjere-ne-filipine-75580" }