Autobusi futet mes turmës, të paktën 35 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 16:43 12-03-2017 Autobusi futet mes turmës, të paktën 35 të vdekur

Një autobus është futur mes turmës së kalimtarëve duke përplasur për vdekje 35 persona.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur disa minuta më parë në qytetin Gonaives të Haitit. Autobusi përplasi fillimisht dy këmbësorë, njëri prej të cilëve mbeti i vrarë në vend dhe më pas u fut mes një sheshi duke goditur turmën e kalimtarëve, mes tyre edhe një grup muzikantësh.

Autoritetet haitiane raportojnë se 15 persona kanë mbetur të plagosur rëndë. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrëshqitja e pirgut me mbetje në landfill i merr jetën 24 personave, dhjetra të humbur
Epidemia e fruthit, vdesin 17 fëmijë të pavaksinuar »
Article Logic
Execution time: 0.013216018676758
array(1) { ["section"]=> string(54) "autobusi-futet-mes-turmes-te-pakten-35-te-vdekur-71650" }